| andrei2000sima190 a întrebat:

Salut, mi-am facut un PC pe piese, am instalat windowsul cu toate driverele, totul ok, dar dupa ce am oprit pc-ul datele nu mi s-au salvat, pc ul nu mai porneste pe windows, am crezut ca este de la SSD, l-am trimis la garantie, mi-a venit altul nou, am instalat windowsul si la fel face, am instalat windowsul pe un hard vechi si nu face nicio problema pe hard, ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ai verificat in BIOS sa fie setat modul AHCI?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce face? Trebuie sa ii dai sa booteze ssd-ul de sistem si sa scoti usb

| bos5000 a răspuns:

In bios la sectiunea de boot, muta SSD-ul in capul listei.