| roby96 a întrebat:

Mi-am instalat mai devreme windows 7 si am incercat sa imi instalez counter strike 1.6.Intra in el si dupa 5 sec iese singur. Din cate am inteles nu prea merg jocuri pe W7.Stiti vreo metoda sa il fac sa mearga.Cine imi da o modalitate si merge ii dau fundita.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Christian333 a răspuns:

Click dreapta pe shortcut / Troubleshoot compatibility / Try recommended setting / Start the program / Next / Save.
La mine a functionat.

5 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Christian333 a raspuns corect - plus recomandarea ca pentru prima rulare sa pornesti jocul in modul Run As Administrator happy

| qwerty a răspuns:

Daca folosesti calculatorul mai mult pentru jocuri iti recomand sa revii la XP.

| eliza a răspuns:

Http://www.videotutorial.ro/? p=2884 asta este pentru programe nu stiu daca merge si pentru jocuri dar cand o sa ai probleme de compatibilitate o sa stii cum sa o rezolvi :D.succes!

| roby96 explică:

Nu il folosesc pentru jocuri. Vreau decat sa mearga counter-ul happy

| roby96 explică:

Multumesc cristian. fara tine nu reuseam...multumesc inca odata.meriti fundita din plinbig grin