| TeRogLasama a întrebat:

Salut, mi-am instalat windows 10 home 64bits si mai nou primesc blue screen cu: Criticals_Proces_died nici nu apuc sa se deschida ca primesc acest blue screen.
Pc este acesta: i3 6098p 3, 60ghz
HDD 1000GB
RX 550 4gb
8gb ram ddr4 2113mhz
Motherboard Asus H110-CS
Am reinstalat windows ul si degeaba am incercat sfc /scannow. DAu funda caruia ma rezolva

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

De obicei Blue Screen-ul este cauzat de probleme hardware. Deschide unitatea, deconecteaza modulele RAM si pune-le la loc apoi, asigurandu-te ca sunt fixate bine. Curata si unitatea de praf daca nu ai mai facut-o de mult.

Problema mai poate aparea si din cauza unor programe low-level din nucleul sistemului de operare. Daca problema nu e rezolvata dupa ce umblii prin unitate, incearca alt sistem de operare. Daca nu e original, stii tu de unde sa iei altul. Daca totusi ai dat bani pe el, cred ca trebuie sa vorbesti cu cei de la Microsoft.

| TeRogLasama explică (pentru Ineys):

Salut, am rezolvat nu am fixat mai bine cablu SATA sa nu se mai miste deloc si n am mai primit nimic

1 răspuns: