Întrebare recomandată | CircuNuku a întrebat:

Salut, mi-am instalat windowsul xp service pack 2, si toate 'draivarile' acum depinde cum ii ziceti, eu asa m-am invatat, idea e ca mie nu imi merge primul adica " All in 1" adica nu vrea sa imi faca, cum sa ma exprim, conexiunea la net, imi da eroarea aceasta :

Navidia System Tools - Install Wizard

An error (-5006:0x80017) has occured whill running the setup.

Please make sure you finished any previous setup and closed other applications. IL the error still oceurs, please contact your vendor : Navidia Corporation.

Va rog sa scuzati am scris iute sper sa nu ma criticati, va multumesc ca ma ajutati, dau funda!

Răspuns Câştigător
| NOname0917 a răspuns:

Da... la fel ca la mine... nici eu nu stiam. facea figuri si sunetu si faza care o ai si tu. la nVIDIA trebuie sa-ti apara cv install wizard etc dai acolo si astepti daca nu nu-ti merge apoi trebuie sa iti apara cv cu nVIDIA firewall sa instalezi. daca vrei o instalezi si pe aia daca nu o lasi ca apoi o sa te enerveze cu notificarile ei... deci depinde dupe ce ai instalat windowsu. trebuie sa stii care cd cu driver trebuie instalat mai intai. la mine au o anumita ordine

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| spaghetty a răspuns:

Pe windows 7 iti merg driverele?
Am observat ca ai spus ceva de net. opreste netu si incearca.straight face
Altceva nu stiu.

| olivert1310 a răspuns:

Banuiesc ca era Nvidia nu Navidia si este un driver pentru placa video? Indiferent ce ar fi, instaleaza mai intai driverele placii de baza, altfel degeaba incerci sa instalezi pentru ca nu are suport. Daca ai instalat driverele placii de baza si nu merge, asigura-te ca nu trebuia sa instalezi altceva inainte si pe urma aplicatia, asta rezulta din eroarea aparuta.

| CircuNuku explică (pentru olivert1310):

Asa am facut le-am loat treptat, am mai instalat, de foarte multe ori, dar problema e ca odata mi-a instalat dar dupa, dintr-o data fara sa vreau i-am dat ''cancel''' si da scuza-ma nu am fost atent era Nvidia. Inca incerc sa aflu si sa rezolv problema straight face.