| Artair a întrebat:

Salut, mi-am rupt cureaua de la ceas ( chestia aceea care tine cureaua prinsa de ceas) și nu știu dacă garanția mi-o poate repara (am un Samsung Watch S3 Frontier).

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Chestia aia se numeste telescop, este o piesă mică dar esentială ca sa țină fixă cureaua, nu il poti repara gratis deoarece garantia se acordă numai defectelor din fabrică, iar in situatia ta tu ai rupt cureaua nu l ai cumpărat cu cureaua ruptă, deci dul la orice ceasornicar ca nu costă mult un telescop si o curea nouă, pana in 50 de lei.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă ai reparat ceasul? Cit te a costat

| Artair explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cu placere, da l-am reparat, si m-a costat undeva pe la 60 de lei, mersi pentru ajutor, chiar mi-a fost de folos