| Alexluchi20 a întrebat:

Salut! Niste experți ruși (Kaspersky Lab), au spus ca cică in 2045 pc urile vor dispărea și vor fi înlocuite cu pc urile cuantice.In anul 2045 vei putea sa ți alegi pc clasic sau cuantic, sau dispare definitiv cel clasic?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ne ai înnebunit cu întrebarea asta. Crezi că nu însă mai ai pe ce sa te joci peste 20ani sau care e baiul?

| carevaescu a răspuns:

E a 4a intrebare pe exact acelaso subiect.

Ce anume mai vrei sa afli?

| aurelgabriel a răspuns:

Și Ucraina a fost cucerita în doar 2 zile.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru aurelgabriel):

Good one. happy
Ca sa raspund si la subiect, pana in 2045 e o eternitate avand in vedere saltul extraordinar din zona AI din ultimul an. Nici macar nu sintem in 2025. Pina in 2035 e posibil sa ajungem la un scenariu gen Terminator...