| Bobi1233 a întrebat:

Salut nu imi mai porneste calculatorul dupa ce l-am curatat, sursa am testato si merge la alt calculator. Ce sa-i fac?

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Mai impinge si tu de mufe acolo probabil au iesit un pic in afara cand l-ai curatat.

| dannyel86 a răspuns:

Nu porneste sursa sau nu ai imagine pe monitor? Explica in detaliu problema. E posibil sa nu fi facut toate conexiunile pe placa sau sa fi tras din greseala vreun fir conectat la butonul de pornire.

| Bobi1233 explică (pentru dannyel86):

Sursa merge ca am probato pe alta placa de baza si merge si firele de la buton Power merge, nu apare nimic pe ecran nu se aprinde nu face nimic apas inutil pe buton...

| dannyel86 a răspuns (pentru Bobi1233):

Eu am intrebat daca sursa merge pe placa cu probleme. S-ar putea sa nu intre curent in placa de baza sau sa nu fi conectat mufa cum trebuie. Mai pune o data sursa pe placa (cu grija) si asigura-te ca ai facut corespunzator toate conectarile. O placa de baza nu se defecteaza prin simpla curatare, cu exceptia cazului cand o bruschezi sau o manevrezi necorespunzator.

| WhiteTiger15 a răspuns:

Probabil atunci cand l-ai curatat ai atins ceva sau a curs solutie de care ai dat pe undeva.