| filip3131 a întrebat:

Salut, nu ma pot decide ce telefon sa cumpar dintre Huawei p20 lite, mate 20 lite sau psmart 2019. Sau daca imi recomandati altceva sa se incadreze intr-un buget de 1000 lei. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

P Smart, Mate20 au un pic de "boost" datorita Kirinului mai nou, si a placii video, dar P20 si Mate20 lite au4gb ram. P smart vine deja cu 9.0 iar P20, Mate20 lite (cred) sunt upgradabile la 9.0. P smart nu are (cred) deblocare faciala iar P20 lite are (daca utilizezi asa ceva). P 20 lite are camera mult mai buna, ia Mate 20 cea mai buna dintre toate. Bateria e mai mare pe Mate 20, apoi pe P smart dar ai incarcare rapida la P20 lite/Mate 20 lite. Eu as merge (subiectiv) pe Mate20 lite http://bit.ly/2UevAy9 dar tu mergi pe oricare. Daca ar fi sa vrei camera mai buna, si toate cele, da-i cu P20 lite. Daca vrei performante mai bune in jocuri, da-i cu Psmart sau cel mai bun dintre toate si la camera si la performante, Mate 20 lite.