| HemeraNyx a întrebat:

Nu ma pricep la calculatoare cand vine vorba de placi video, procesor...una alta. Si voiam sa-i intreb pe pasionati care dintre laptopurile Lenovo Ideapad L340-15IRH si Lenovo Legion Y7000 este mai bun pentru gaming pana in momentul de fata?

Descrierile de mai jos sunt luate de pe eMAG (sper ca sunt corecte)

Laptop Gaming Lenovo Ideapad L340-15IRH cu procesor Intel® Core™ i7-9750H pana la 4.50 GHz Coffee Lake, 15.6", Full HD, 8GB, 256GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB, Free DOS, Granite Black.

Laptop Gaming Lenovo Legion Y7000 cu procesor Intel® Core i5-9300H pana la 4.10 GHz, 15.6", Full HD, IPS, 8GB, 256GB SSD M.2, NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5, Free DOS, Black

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca joci jocuri unde primeaza procesorul (MMO-uri, jocuri cu harti imense) ia-l pe cel cu 9300H.

Pentru restul, placa video duce greul, deci ia ce a recomandat Silvia.

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Nu recomand niciunul. Mai bine cumperi unul cu placa video GTX 1660TI, care este mult mai bună față de cele 2.
https://www.pcgarage.ro/......-os-black/

Adaugi încă 8GB RAM și este foarte bun acest laptop.