| Drragos a întrebat:

Nu ma pricep prea bine la partea tehnica cand vine vorba de sisteme de gaming, si de aceea doresc sa intreb mai intai. Vreau sa imi achizitionez un sistem doar pentru gaming, mi-am facut un wishlist pe un site de specialitate, si vreau sa va intreb daca e ok ce am ales. Adica daca se potrivesc toate piesele intre ele. Am mai intrebat pe un site si mi-au spus ca e ok dar totusi intreb si aici ca nu strica. Tin sa mentionez ca am un monitor de 21.5 inch LED LCD, HD de 1920x1080 si hardul il am deja cumparat. Il voi folosi doar in gaming calculatorul. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Nu te lasa inselat de ITGuru, care este angajat PCGarage.
Cumpara de la MediaDOT componentele, este un magazin mult mai serios si de asemenea, vei face economie substantiala in bani.
Nu in ultimul rand, la MediaDOT poti cere ansamblare GRATIS. De asemenea, poti tot GRATIS sa ceri update de bios la placa de baza.
Nu lasa pe ITGuru sa te pacaleasca. Fii atent in linkul lui ca exista un voucher la sfarsit. Pe scurt vrea sa-si bata joc de tine, sa faca bani pe spinarea ta.

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Uite recomandarea mea: http://www.mediadot.ro/wishlist/29868/

Mare grija la ITG asta, care vrea sa te insele, uita-te in linkul lui exista un voucher acolo la sfarsit, vrea sa te pacaleasca, sa faca bani pe spinarea ta, sa-si bata joc de tine.

De asemenea, la MediaDOT iesi mult mai ieftin. Daca nu e suficient asta, poti beneficia, daca nu ai timp sau nu te pricepi foarte bine la componente de ansamblare GRATIS. De asemenea, poti tot GRATIS sa ceri update de bios la placa de baza, desi fiind generatie noua, nu e cazul.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

| 0Andrew0 a răspuns:

Procesorul trebuie sa aiba 4 nuclee peste 3.0 Ghz.
Daca vrei sa joci cele mai noi jocuri iti trebuie o placa video de 256 biti sau mai mare

| Drragos explică (pentru 0Andrew0):

Asta nu este adevarat. Nu ai nevoie de asta pentru a juca jocuri noi.

Răspuns utilizator avertizat
| tewutu a răspuns:

Pentru gameing este cea mai indicata o consola xbox 360 sau ps3.

| Drragos explică:

Am uitat sa pun wishlistu :)) http://www.mediadot.ro/wishlist/30346/

| Drragos explică:

La banii in care ma incadrez acele piese sunt cele mai bune pentru gaming, voiam doar sa ma asigur ca sunt compatibile.

| Avasiloaie_Catalin_1997 a răspuns:

Nu stiu... Poate e bine dar eu nu as opta pentru asa ceva. Depinde si de buget. Din toate alea as alege Memorie Kingmax DDR3 4096MB 1600Mhz