| Drragos a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un PC doar pentru gaming, in 1.200 Ron. Am nevoie de tot in afara de DVD-Writter, hard-ul, iar monitor, am unul de 21.5 inch LCD, LED, HD de 1920x1080. As dori sa vad si eu niste wishlisturi daca se poate sau pur si simplu piesele, deoarece eu nu ma pricep atat de bine incat sa le aleg pe toate compatibile. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

1300 lei si ai ceva bun si modest.

http://www.mediadot.ro/wishlist/30348/

Carcasa este perfecta pentru componente dar posibil sa fie prea mica pentru unii.

11 răspunsuri:
| Cioxan a răspuns:

Cum a zis si.cel de mai sus, nu prea faci cine stie ce cu 12 milioane big grin. Mai bine mai strange bani sa iei unul de la 20 in sus ( adica sa merite) Gandeste-te ca il iei la 12-13 milioane, dar in cant timp devine incompatibil? Ai vazut ca apar jocuri cu cerinte de sistem din ce in ce mai mari big grin

| Vladuthz a răspuns:

Amd Athlon X2 640 3.00 Ghz 320 ron
Placa de baza una de vreo 3 milioane ia-ti de la gygabyte
Placa video gasesti la vreo 550 ron pe eMAG
Ramul ia-ti 4gb te costa vreo 70 de lei

In concluzie mai strange inca 200 ron si iti faci un pc de toata frumusetea, eu il am exact asa si imi merge bestial (la cs s am 300 fps)

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Uite recomandarea mea: http://www.mediadot.ro/wishlist/29868/

De asemenea, la MediaDOT iesi mult mai ieftin. Daca nu e suficient asta, poti beneficia, daca nu ai timp sau nu te pricepi foarte bine la componente de ansamblare GRATIS. De asemenea, poti tot GRATIS sa ceri update de bios la placa de baza, desi fiind generatie noua, nu e cazul.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

| JusticeForCraiova a răspuns:

In 1200 lei numai pc de gaming nu e... maxim 14 daca poti ciupi 2 milioane. https://www.emag.ro/my-wishlists/307265

| Drragos explică (pentru JusticeForCraiova):

Nu merge Wishlistul pus de tine Justice.

| John1973 a răspuns:

O sa iasa cam slabut http://bit.ly/1B0QWy1

| Drragos explică:

Nu imi pot permite sa dau 2.000 Ron pe un PC... Actualul meu PC il am de 9 ani. Pe care ma joc WoW la low si cateva la medium, C.S GO la medium...

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru Drragos):

Daca ai lua piesele de la wiishlistu trimis de mine ar fi ok. pentru 2 milioane ce naiba... la 12 milioane ce piese iei?straight face mai bine stai cu ala vechi decat sa iei altu cu piese de 12milioane nai face nimic cu ala

| Vladuthz a răspuns (pentru Drragos):

La csgo am vreo 200 fps cu asta

| Vladuthz a răspuns (pentru Drragos):

Nu prea se merita sa-ti iei procesor Intel, intrucat e fff scump. Asta de la amd e mai ieftin si la fel sau chiar mai bun.

| Vladuthz a răspuns (pentru Drragos):

Pardon nu 200 RON, inca 50 ron mai ai nevoie ca sa ti-l faci.