| Gabi16 a întrebat:

Salut, nu stiti din ce cauza monitorul de la pc ( marca LG ) cand il las intr-o pozitie apare ecran verde si cand il pun intr-o alta pozitie imaginea este normala. Care ar fi problema? Multumesc.

2 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

De acord cu TheBlisterExists ai un contact imperfect undeva intre mufa de pc si monitor. Schimba cablu VGA cu unul de imprumut si vezi daca se rezolva daca nu e in interiorul monitorului

| TheBlisterExists a răspuns:

Probabil e din cauza cablului de conectare la PC.
Vezi daca e bine insurubat, daca nu e indoit, daca nu are fisuri sau rupturi.
In cel mai rau caz e ceva din interiorul monitorului, niste fire care nu fac contact. Daca nu e de vina cablul iti recomand sa trimiti monitorul in garantie sau la un service autorizat.