| tr3ig a întrebat:

Salut, o mica intrebare, sper sa fi nimerit categoria, am un iphon 4s (primit cadou) si nu prea stiu sa umblu cu el big grin, problema care este, pot sa pun de pe calculator pe el muzica, asa cum se pune spre exemplu pe n97 sau alte telefoane prin cablu de date? trebuie ceva program instalat pe calc cum era la Nokia, Nokia pc suite?

Răspuns Câştigător
| xDBogdan a răspuns:

Daca vrei sa incarci muzica pe iphone incarci cu itunes(il descarci pe calculator)
Iar jocurile de pe Appstore
Funda? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Da, cu un cablu de date îți poți pune muzică de pe calculator. Dar e important să-ți faci un cont la Apple, să downloadezi aplicațiile (jocuri, wallpaper, alte chestii...).

| nurckye a răspuns:

Itunes

| Tătar_George_1994 a răspuns:

Ca sa poti sa iti pui muzica si jocuri pe iphone trebuie sa iti faci cont Apple. Fa-ti cont Apple si downloadeaza iTunes. iTunes e programul cu care pui muzica pe telefon, jocuri, poze etc. Cam asta e tot. Dar cand iti faci cont Apple te v-a imtreba prin ce metoda sa platesti. Si vrei avea variante: Prepay, Card si None. Vei selecta optiunea None ca sa nu platesti contul Apple. Asta e tot. Bafta! Funda?puppy dog eyes