| Alex22C a întrebat:

Salut!
Parere despre stick-urile usb wireless? Viteza si semnalul netului? Vreau sa cumpăr un asemenea produs pentru laptop. Multumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Laptop-urile au un modul wi-fi INCORPORAT, deci nu-ti trebuie inca unul prin USB.
Daca nu-ti functioneaza wi-fi-ul laptop-ului, pot fi ai multe cauze:
1. Nu e pornit wi-fi (citeste manualul laptop-ului, sectiunea wi-fi)
2. Nu este instalat (corespunzator) driver-ul wi-fi.
3. Modulul wi-fi este defect (doar daca acesta sigur, atunci se foloseste stick wi-fi pe USB)

Viteza internetului este cel mai bun prin cablu, mai slab prin wi-fi intern si cel mai slab prin wi-fi prin USB.

| darrio2007 a răspuns:

Laptopurile au wi-fi incorporat. Intra la setari si deschide-l. Conditia este sa ai o retea in casa, prin modem wi-fi.
Asa am eu.

| sierra1 a răspuns:

Foarte bune dacă n-ai altă soluție, de ex. ăsta e bun și la preț rezonabil

https://www.emag.ro/......D8QYSMMBM/ #specification-section

Răspuns utilizator avertizat