| MihayG a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cum imi pot baga wireless la laptop? Eu nu am wireless in el am auzit ca exista un program cum se numeste? Ca sa nu stau acum sa cumpar wireless stil stick. Funda cel care ma ajutabig grin

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Interesant că nu ai placă wireless la laptop.De ce laptop este vorba? Poate nu ai driverii instalați. Încaz că nu are placă de rețea wireless nu ai cum să ai wifi numai dacă folosești o placă wifi pe usb.Succes

| MihayG explică (pentru DeyCj):

Este vorba de un laptop CINET. Driverele le am instalate pentru ca intr pe net dar doar bagand cablu de la net,,,sad

| Just4Joker a răspuns (pentru MihayG):

Daca l-ai luat nou, sunt sigur ca ti-au dat la el si un CD cu drivere.
Daca il ai, instaleaza driveru' cu wireless. Majoritatea sunt de la Intel...
Daca nu-l ai, cauti pe google "drivers for CINET" (nu-i de ajuns doar CINET, trebuie sa mai dezvolti, de ex Cinet SmartBook 1300). Led-ul de la wireless-ul laptop-ului are culoarea de obicei mov(se aprinde manual sau automat). Apropo, sper ca tu nu vrei wireless fara sa ai router laughing Daca nu ai un router, n-ai cum sa-ti bagi wireless pe laptop, decat daca furi de la vecinu'.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Wireless este o tehnolgie hardware in niciun caz software. daca laptopul tau nu este dotat cu asa ceva nu ai ce face decat sa cumperi un adaptor