| Alin_4540 a întrebat:

Am achizitionat un router wireless si am contectat un calculator si un laptop. Calculatorul are net prin fir,iar laptop-ul prin reteaua wireles. Pe calculator umblu eu ( jocuri,descarc muzica, etc.) iar pe laptop umbla parintii mei. Vreau sa stiu daca pot incetinii viteza netului pe care ei o utilizeaza, marindu-mi mie viteza. P.S.:Ma cam supar cand imi merge jocu in reluare. big grin

1 răspuns:
| SuicideSilence a răspuns:

In setarile router-ului -> wireless -> wireless settings (depinde de la router la router meiul. specifica modelul si am sa iti spun exact cum se face. acum iti spun orientativ) ->max tx rate -> iar de acolo selectezi viteza maxima de transfer prin wi-fi