| MarKoop0018 a întrebat:

Pe WhatsApp din când în când mi se întâmplă sa-mi dispară numele tuturor persoanelor din secțiunea "Conversații" (îmi rămân doar numerele lor de telefon) iar din secțiunea "Contacte" nu-mi apare nici o persoana.
Din ce cauza se întâmplă asta? Și cum as putea să rezolv problema?

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Daca ale tale contacte sunt pe SIM, ai grija sa nu le pierzi. Fa un backup la toate contactele si du-te la providerul tau de telefonie si schimba SIM-ul. Daca ai contactele salvate in memoria telefonului verifica:
1: sa nu ai memoria plina sau prea multe aplicatii instalate;
2: sa ai soft-ul actualizat la ultima versiune.
Succes.

| Adviceforeveryone a răspuns:

Hey! Depinde ce telefon ai. Eu am patit chestia asta la un Sony Xperia J. A trebuit sa memorez din nou toate contactele care nu imi apareau. Doar asa am rezolvat sad. Probabil nu se salveaza cum trebuie, poate sunt prea multe si se mai sterg din ele daca e plina memoria Sim.