| laudima22 a întrebat:

Salutare! Am observat la telefon ca nu îmi apare starea de activ sau nu a unei persoane, sau când a fost activa ultima dată o persoana pe Whatsapp. Depinde cumva de telefon? Am iPhone, iar ea Samsung! Cum sa rezolv problema asta ca să-mi arate starea de activ a unei persoane sau sa vad când a fost ultima data activa pe aplicația respectiva. Îmi apare doar semnul acela de la "Nike" dar e negru așa.

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu are legatura cu ce telefon ai tu ci cu setarile din whatsapp, daca tu nu ai umblat la setari atunci sigur a facut-o acea persoana, si-a dat din setari in asa fel incat sa nu i se vada ultima conectare pe whatsapp!

| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de cum are chef acea persoana sa seteze acolo. Unele nu vor sa apara statusul de activ tocmai fiindca primesc mesaje nedorite.Nothing wrong here.

| Hyperion7 a răspuns:

Tu nu poți face nimic, persoana cealaltă a umblat la setările de confidențialitate.

| Ilovedinero a răspuns:

Poti din setari sa dezactivezi statusul, probabil asta au facut acele pers

| Bogdan0783 a răspuns:

Depinde de setarile whatsapp

| laudima22 explică:

Este fosta mea parteneră, nu oricine. Și nu știam ce se întâmplă, m-am îmbătat cu o seara înainte, am sunat-o și ne-am certat. Eram într-o relație interzisă, ea era mai mare decât mine cu mult 50+. în fine, iar acum nu îmi mai raosunde pe nicăieri, nici Facebook, WhatsApp, când o sun, îmi zice persoana are linia ocupată.

| Bogdan0783 a răspuns (pentru laudima22):

Esti pe lista neagra si de aceea apare tot timpul ca fiind ocupat

| carevaescu a răspuns (pentru laudima22):

Esti blocat frate
50+?
150-250 e ora la psihi

| laudima22 explică:

Noi ne-am pus într-o relație de mai bine de 2 luni, și ne-am apropiat, la locul de muncă iar de atunci s-a extins relația. Și acum nu mai pot sa dau de ea. Bine ea sta la 30 de minute de mine. Mă pot duce cu mașina la ea acasă. dar ei îi ei de "vecini" și face crize. E o fire mai vulcanică, e Ardeleancă, eu Oltean, vă puteți da seama ce iese happy Alaltăieri a fost când am vorbit, și ne-am certat urât, eu fiind băut, sa ne înțelegem eu nu prea beau, dar acum m-a apucat sa beau. și mi-a zis. Ultimele mesaje. "Te blochez"
"Nu îți mai permit"
S-ar putea sa ai probleme" au fost mesajele finale. și apoi n am mai dat de ea.