| Ionut4895 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi cumpar un procesor AMD Ryzen 3 2200G (imi fac un PC din bucati) am inteles ca trebuie facut un update de bios la placa de baza ca sa mearga. Daca il duc la service cei de acolo o sa rezolve aceasta problema? Si cam cat ar costa?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Pai 50 de lei costa la PcGarage, daca esti din Bucuresti.
Banuiesc ca la orice service "de cartier" costa cam la fel (+- 4-5 lei)
Insa il poti face tu pe gratis.
Ai nevoie doar de un alt PC (poate la un coleg, prieten) de unde sa scoti fisierul pe un stick.

| Ionut4895 explică (pentru NLS):

Pai eu il duc la service sa-l asambleze cei de acolo in primul rand (eu nu prea am timp si nici nu vreau sa fac vreo boacana chiar daca m-am interesat) vreau sa stiu daca m-ar rezolva cei de acolo si cu asta.

| NLS a răspuns (pentru Ionut4895):

Da, la orice service oricat de mic se poate face un banal update de bios.
Trebuie putina atentie, dar si un elev de clasa a 6-7 mai dezghetat (cu explicatiile de rigoare) poate face asa ceva.

| Ionut4895 explică (pentru NLS):

Ok mersi