| boss97 a întrebat:

Salut.Pot sa imi schimb la laptop procesorul de 2 Ghz cu unul de 2.8 Ghz?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Teoretic e posibil. Practic nu prea gasesti procesoare pentru laptop. Ce laptop ai?

| MenInShadow a răspuns:

Da, poti, dar crede-ma ca un procesor de 2.8 nu te v-a ajuta prea mult, ai de 2, daca pui unul de 2.8 nu o sa vezi cine stie ce diferenta, cum a zis si NuiBaiBa, mai bine iti iei ceva mai bun, cu mai multe nuclee, abia atunci o sa vezi diferenta.

| SasNetRomania a răspuns:

Poti, depinde de modelul socketului nu de marime cum zic copii astia nestiutori.
trebuie sa te informezi ce model e socketul, dar atentie nu vei vedea diferenta ceva WOW.

| NuiBaiBa a răspuns:

Da poti depinde de marimea slotului pentru procesor dar in principiu poti acum nu te avanta sa schimbi procesorul numai pentru mai multi Ghz vezi daca procesorul tau are mai multe nuclee adica daca ai un i7 de 2.0 nu il da pe un i3 de 2.8