| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Pot sa stric imprimanta daca reincarc cu cerneala pentru alt tip de imprimanta? Adica sa am cartuse 301 dar sa incarc cu cerneala pentru 664 sa zicem.

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Uneori se infunda cartusele. Eu am folosit cerneala de alt tip pentru cartuse si a mers, insa alta data am folosit tot asa alt tip de cerneala si nu am mai putut folosi acel cartus. Daca cerneala nu e buna, poate fi chiar pentru acel tip de cartus si tot se infunda. Depinde si de noroc. Daca prinzi un tip de cerneala care merge, e bine sa folosesti tot timpul aceeasi cerneala.

Folosesc cerneala sky print neagra pentru HP 21 la un cartus Canon pg 40 si merge perfect. La color folosesc exact pentru modelul cl-41 tot sky print si e ok.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Eu am incarcat de cateva zeci de ori o imprimanta HP cu cerneala de la Canon. Alea-s prostii ca sa cumperi doar de la unii si daca ti se strica o imprimanta sa cumperi alta cerneala desi este de la acelasi producator.