| slowmotion4fun a întrebat:

Salut prieteni!
De curand am renovat bucataria. Parchet nou, mobila noua totul nou.In bucatarie aveam si centrala termica un Vaillant acelasi model ca acesta http://www.okazii.ro/......0.Problema sta in felul urmator si cred ca este destul de grava.A trebuit sa dau jos caloriferul pentru a da cu var.Cand am terminat toata lucrarea am pus si caloriferul la loc totul exact la fel.Am deshis centrala si acum nu mai merge pe apa calda si mai simt si miros de gaz cand dau pe apa calda.Mecanicul asta vine cam greu dar vreau niste sfaturi de la voi. Mentionez ca centrala a fost deshisa pe tot timpul lucrarilor si a mers perfect apa calda.I-am facut o revizie anul asta la centrala si am reparat tot ce era stricat totul nou.Ma ingrijoreaza cel mai mult mirosul de gaz cand deshid apa calda.Va rog ceva sfaturi.
Multumesc,
Bogdan

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cind simti miros de gaz, in secunda 2 ai sunat la Eon, nu o dai in balarii ca mecanicul vine greu.

| KodrutZ a răspuns:

Oh, da, si de ce am eu impresia ca iti faci reclama mascata centralei pe care vrei sa o vinzi? Nu de alta, dar la aia de la link nu e absolut nici o data tehnica.

| slowmotion4fun explică (pentru KodrutZ):

Mosule nu te ambala asa nu e centrala mea aia.Nu stiu modelul si de asta am pus-o pe aia.Azi vin aia de la eon si mecanicul sa o fac.Ce rost ar avea sa vand o centrala deja montata?

| KodrutZ a răspuns (pentru slowmotion4fun):

Pai nu m-am ambalat deloc, doar ca mi se pare suspect sa nu ai habar ce model de centrala ai, atita tot. happy

| Alinucca a răspuns:

La blocurile noi sunt deja gauri in perete cam de dimensiunea burlanului de la hota, iar langa teava de gaz este si un senzor care tipa tare cand simte miros.
Ar fii indicat sa iti cumperi si tu un senzor daca zici ca simti miros de gaz. Cu asta nu este de joaca poti face mult rau fara sa vrei si nu numai tie dar si vecinilor.
Prin ce zona locuiesti?