| marrinnaa a întrebat:

Am si eu o problema. A trebuit sa scot toate firele din unitate iar cand le'am pus din nou mergea totul in afara de boxe.Sunt puse in locul corespunzator. Le'am conectat la telefon si merg.nu mai primesc sonor de la calculator.toate setarile sunt in regula dar degeaba. Va rog frumos sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| BlueByte a răspuns:

Intra in setarile placii de sunet, cred ca ai Realtek Audio, Hd sau Ac97, nu conteaza, intra in panoul de control al placii de sunet si vezifica toate intrarile pentru jack-uri(mufele) si vezi ca in panou iti indica ce intra si unde trebuie bagat pentru a functiona.Cauta la AudioI/O(input/output)Vezi daca este asta problema, daca nu incearca sa reinstalezi driveru de sunet. Daca nici asta nu functioneaza revino cu detalii!

2 răspunsuri:
| ESET a răspuns:

Nu neaparat sa reinstalezi driverulaughingnumai prostii a zis ala rolling on the floorinstalezi fain frumos sunetu si gata happyeu asa am facut fara sa ma mai complic cu reinstalarea windowsului sau sa instalez driveru toate porcariile laughingsa scot si sa bag mufe :-Wreinstalezi SUNETU cu CD care il primesti de cand cumperi COMP sau daca nu ai primit acel CD tragi o fuga pana la magazin si ti-l cumperi happysi il instalezitonguedupaia dai un rr la PC si o sa meargahappycel mai simplu lucru de a face sunetu laughing

| marrinnaa explică:

Mersi ichim. nu stiu cum dar pana acum conectam boxele la alta mufa si mergeau. acum am schimbat locul oricum pcul era un pic cam aglomerat si imi era lene sa fac curat. o reinstalare de windows mi-a fost de folos