| Alehandromental a întrebat:

Salut prieteni, povestea mea incepe asa. Ieri am zis sa instalez Windows 7 32bit, l-am instalat fara probleme. Azi am pus Windows 7 64bit pe dvd, am facut toti pasii pana i se da primul restart la PC in 10 secunde. S-a dat restart...si cand s-a aprins, mi-a aparut eroarea din titlu. Din cate am vazut pe net e de la Hard. Am vazut ca trebuie sa intru in BIOS si nu stiu ce...dar eu nu pot, apas pe buton si degeaba.
Puteti sa imi spuneti ce e de facut?
Multumesc.

4 răspunsuri:
| danmidnight a răspuns:

Salut. Ce manufactură are procesorul tău? Ce configurație ai? Este posibil ca unitatea/laptopul tău să nu suporte un sistem pe 64 de biti. Încearcă reinstalarea pe x32, iar daca functioneaza, inseamna ca ori pc-ul tau nu suporta x64, ori sistemul de operare pe care l-ai instalat este corupt.

| Alehandromental explică (pentru danmidnight):

Nu mai pot instala Windows-ul pe 32 bit (am dvd-ul original). Rămâne blocat pe mesajul ala...
Pc este ul Lg de prin anii 2006-2007.

| danmidnight a răspuns (pentru Alehandromental):

Da, in cele din urmă HARD-ul este componenta problemă, daca dorești să-ți achiziționezi unul îți recomand unul in gen:https://www.vexio.ro/......d3200avjs/ să-ți iei altul, încearcă pc-ul cu alt hard să fii sigur ca aia e problema

| danmidnight a răspuns (pentru danmidnight):

Inante să *