| claudiu0121 a întrebat:

Salut.
Recent am achizitionat o placa video Nvidia Quadro 600.Am pus placa in pc si am intalat driver-ul iar acum nu mai merge sune-ul...
Vreo solutie?
Funda.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza Adobe Flash Player si apoi intra pe acest site: http://www.driverscloud.com/en
Apasa pe Start the detection/Agent Installation/Automatic Installation/.
O sa se descarce un programel. Il instalezi dai iarasi "Start the detection" si dupa ce termina intrii in My Drivers. De acolo downloadezi (te uiti in dreapta) toate driverele si le instalezi. Vor fi cele mai noi. Daca nici asa nu merge reinstaleaza Windowsul. Altfel nu-mi dau seama ce poate fi! Calea de sunet este complet separata de cea video. Doar o defectiune a placii de baza poate provoca asa ceva!

| claudiu0121 explică (pentru Salontanul):

Am rezolvat...placa asta video are ceva de sunet.cred ca la hdmi (pentru tv cred)...am gasit pe net si am dezacvtivat din bios de la pci Nvidia High definition Audio sau ceva de genu', acum merge.Multumesc oricum.

| Salontanul a răspuns (pentru claudiu0121):

Multumesc si eu! Oricum ce ti-am scris eu sa tii minte. Este bun pentru update drivere.

3 răspunsuri:
| claudiu0121 explică:

Sunet-ul*