| BoysKiller a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un ps2 second-hand si am 4 intrebari:

1:Cum e mai bine sa-mi iau consola modata sau nemodata?

2:Care este diferenta dintre slim si phat?-stiu doar ca e mai bun slimul

3:Cum imi dau seama daca are ceva defect in afara de a o proba?

4aca o vinde ieftina 200-250 ron are ceva defect la ea? sau e ceva normal acest pret?
vreau sa raspundeti la toate intrebarile si sa spuneti de unde e mai bine sa iau!

P.S:nu vreau de la smecheri aia de okazii

Răspuns Câştigător
| Denisucu55 a răspuns:

Salut! Am sa-ti raspund la intrebari (si eu am un ps2, dar nou): 1. Ti-as recomanda sa iei un ps2 modat, dar daca nu te deranjeaza, poti sa o iei si nemodata, modatul costa foarte putin. 2. Singura diferenta este ca la varianta slim poti curata mai usor laserul de citit cd-uri nefiind nevoit sa desfaci tot jocul, pe cand la varianta fat trebuie sa dai toata carcasa jos. In rest sunt complet la fel ( ca tehnologie ).Pe o consola phat poti monta ulterior, dupa ce o modezi, un HDD pentru a micsora uzura blocului optic si a rula jocurile mai repede, problema este ca phat-ul nu se mai fabrica de ani buni.
Slim-ul are procesor mai bun si ruleaza jocurile mai repede! Si eu am slim si e foarte OK! 3. Ai putea sa duci ps-ul la un specialist ca sa-l dezmembreze si sa-l verifice, etc, dar nu stiu, poate ca o sa te usture putin la buzunar! 4. 200-250 lei e destul de putin. Este probabil sa nu aiba toate componentele sau unele sa nu functioneze. Sa arate bine, fara zgarieturi, etc si sa-i functioneze lentila (e cel mai important component!). Uite, ia site-urile astea si cauta, care crezi ca e OK... http://www.tocmai.ro/ps-2-modat-model-scph-39004-7488232.html http://www.tocmai.ro/cauta?typ=1&q=ps2&ct=0&jd=0 http://mercador.ro/oferte/?q=ps2 Asta e ce am gasit. Parerea mea este sa-ti iei unul nou, care are garantie. Cauta la DOMO, Altex, media Galaxy, etc. Aceste firme sunt serioase si-ti dau garantie, poti sa-l vezi pe loc... si toate cele. De pe net nu e bine sa te risti. Si eu mi-am luat unul, dar de pe-afara, nu din Romania. Ti-as recomanda sa-ti mai strangi ceva banuti si sa-ti iei unul nou, dar, aceasta este parerea mea, tu alegi cum doresti! Iti doresc succes la cautari de Ps2 si sper ca te-am ajutat!

| BoysKiller explică (pentru Denisucu55):

Mersiii Mult Eu nu Scriu atata nici la scoala mersi funda

| Denisucu55 a răspuns (pentru BoysKiller):

Mersi pentru funda. Asa de tare te-am ajutat? Cand o sa-ti iei ps2, contacteaza-ma prin mesaje la TPU, sunt pro la ps2 happy Baga-ma la prieteni (optional...)

3 răspunsuri:
| Ex7R3aM47 a răspuns:

Bineinteles,modata.Cand e modata iti trebuie un DVD, un joc de ps2 special downloadat de pe net, si ai joc gratis xD. Diferenta e aceea care a zis-o denisucu 55, nu prea ai cum sa iti dai seama, eu am cumparat un telefon mana a 2-a, in poza era doar ecranu principal care era perfect, si cand a ajuns numa in ecranu principal puteam sa intru.E normal pretul.
Cam acestea au fost raspunsurile, dar eu as zice sa ti-o iei noua, si modatu e doar 30-40 ron, doar dai cu 100-150 lei in plus pentru una noua.