| SuntMidu a întrebat:

Salut! Recent mi-am schimbat telefonul si din cauza ca aveam alt numar de telefon pe acel cont (am pierdut cartela cu numarul ala) acum nu ma mai pot conecta deoarece imi cere two factor authentification code, pe care il primesc prin numarul de telefon. Le-am trimis mesaj celor de la tiktok si tot ce fac ei este sa-mi trimita acelasi mesaj... Daca aveti vreo solutie, m-ar ajuta mult.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca n-ai dat5 si o adresa de e-mail pentru asemenea cazuri de pierdere, atunci NIMENI nu te va crede ca esti posesorul acelui cont!
N-ai decat sa-ti faci un cont nou.

| dannyel86 a răspuns:

Cand e vorba de securitate a unui cont, 2 elemente sunt esentiale: numarul de telefon si o adresa de mail. E de preferat sa le folosesti pe amandoua atunci cand iti creezi un cont (indiferent de platforma). Astfel incat sa existe alternative pentru accesul sau deblocarea contului respectiv.
Daca te-ai bazat doar pe un numar de telefon, iar acel sim nu mai e in posesia ta, se poate concluziona ca acel cont nu mai poate fi recuperat. Iti faci altul si il securizezi ca la carte. happy