| Brasov_Dutzu_1997 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog, cateva laptopuri sau ceea ce ar trebui sa aiba un laptop performant, pentru a putea folosi cateva programe de programare si a putea sa joc cele mai performante jocuri ce vor urma sa apara.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu laptop nu poti face gaming cu adevarat.
Îți recomand PC-ul acesta http://bit.ly/1KqOLK4
La care mai investesti 300 lei intr-o placă grafica buna.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Cele mai bune pentru jocuri si pentru programe sunt calculatoarele. Un laptop de 80 de milioane nu se compara cu un calculator de 30 de milioane si o spun din propria experienta. Dar daca vrei un laptop sa poti juca orice joc de acum cam pana in 2017 la rezolutie Hd si la mediu, trebuie sa iti iei un laptop de Gaming de la Asus care costa de la 40 de milioane in sus sau un Lenovo, dar tot de la 40 de milioane in sus. Acum depinde si de jocuri, pentru ca un joc ca Dead Space 3 la un I7 cu 8gb de ram si cu placa video de 4gb o sa mearga la FullHd si la Ultra, iar un joc ca AC Unity o sa mearga la un Hd si la Low sau Medium.

| Vlad529 a răspuns:

Ar trebui mult RAM.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Vlad529):

Serios? Du-te tu la un magazin si i-ati un laptop de 12 milioane cu placa video integrata si Intel Pentium si pune-i vreo 8 gb de ram si incearca sa joci Crysis 3 sa vezi ca merge maxim la 15-20 de fps-uri. Cel mai mult conteaza placa video, dar ca sa iti mearga toate jocurile foarte trebuie sa fie bune si placa video si procesorul si ram-ul.

| Vlad529 a răspuns:

In primul rand RAM si procesor.
Dar tot RAM e mai important.