| armani12 a întrebat:

Salut stie cineva daca se poate face un dvd care sa nu poata fii copiat? daca da, cum?

7 răspunsuri:
| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Da, se poate face cu protectie impotriva piratarii.
Da-mi un mesaj privat pe contul meu si vorbim acolo.

| armani12 explică (pentru RazvanFlorea1993):

Cum?

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru armani12):

Http://www.nero.com/......urdisc.php
Descarca cu programul asta si pui parola la fisierul scris pe dvd.

| armani12 explică (pentru RazvanFlorea1993):

Am descarcat..si apoi imi apar o gramada de versiuni..pe care sa o aleg?

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru armani12):

Alege 3.0.
Daca ai fi fost atent, scrie si pe pagina care ti-am dat.

| armani12 explică (pentru RazvanFlorea1993):

Am instalat...si imi apar manage and play si sub el nero mediahome, nero mediabrowers apoi edit and covert si sub el nero video, nero recorde apoi rip and burn si sub el nero burdint rom si neroexpress. apoi backup and rescue si sub el nero backltpu si nero rescueagent...ce trebuie sa aleg de aici si apoi cum fac sa pun parola?

| bibi518 a răspuns:

Nu am mai auzit pana acum ca un DVD sa nu poata fi copiat.
Nici nu cred ca se poate ca un DVD sa nu poata fi copiat deoarece el are niste spatii pe suprafata lui, iar in acele spatii sunt stocate datele.
Din punctul meu de vedere, acele spatii cu date pot fi usor copiate dupa modelul original, adica DVD-ul detinut de persoana.
Stiu ca am explicat cam ciudat, dar ideea este ca eu nu cred ca exista asemenea DVD-uri de care vorbesti, dar nu strica sa intrebi o persoana priceputa la informatica happy