| X3N1L a întrebat:

Salut,
Stie cineva de ce atunci cand inregistrez (video-jocuri) se aude pe fundal un gajait care este de 2 tipuri unu se aude de la calculator si unu de la microfon care inregistreaza sunetul de la sursa cum scap de cel de la calculator, este infernal de enervant.sad

1 răspuns:
| BackBone a răspuns:

Pt zgomotul de la calculator e de vina procesorul. Nu ai ce-i face, dar atunci cand iti vei cumpara procesor nou, citeste review-uri pe net, asa o sa afli daca procesorul produce multa caldura sau face zgomot. Deci nu ai cum sa scapi de zgomot propriu-zis, dar poti inerca cu un microfon mai bun, s-ar putea ca zgomotul de fundal sa nu mai devina atat de enervant.