| DanuțMarian43 a întrebat:

Salut, stie cineva un program pe linux in care pot sa bootez un stick cu windows sau o metoda? Am incercat cu Rosaimagewrite dar cand intru in boot menu si selectez USB imi spune :no boot device detected insert system disk and press f1 to continue. Stickul este bun, functionabil. Va rog frumos

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Dacă dorești sa bootezi /instalezi Windows sub Linux - - - VirtualBox

Daca dorești sa creezi un stick bootabil cu Windows sub Linux:
BalenaEtcher
Sau UNetbootin

| DanuțMarian43 explică (pentru NLS):

Mersi pentru sfat, am folosit woeUSB si am reușit

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

UNetbootin. Ma si mir ca si eu am Linux, si am in Accesorii, preinstalat, un programel care se numeste "Scriitor imagine USB" si sub el este si explicatia ca poti face un stick boot-abil.