| Xtzf5542 a întrebat:

Stiu sa fac site-uri html in notepad, putina perfectie, dar nu stiu cum sa le incarc sa fie online. Adica, stiti vreun site pe care se creeaza domeniul automat si fisierele sa fie deja online? Va rog din suflet. Funda! (Seriozitate happy :*! )

Răspuns Câştigător
| 名無しん a răspuns:

Sunt mai multe optiuni:
1.) Daca doresti un website la care sa se conecteze doar prietenii, ceva restrans, etc. ti-ar fi usor sa cauti un hosting gratuit cum ar fi 000webhost sau ceva de genu asta era. si daca tot vrei si un domeniu poti sa il iei de la www.dot.tk si e free.
2.) Daca doresti sa deschizi o firma, ceva mare cauta o firma de hosting buna un loc de unde sa cumperi domeniul, dar trebuie sa ai niste bani pusi de o parte. Din cate tin minte cel mai ieftin domeniu pe care l-am vazut eu costa 8$ si hosting poti sa iesi si la 3$.
Daca il vrei gratuit poti sa scrii pe youtube: Free web hosting tutorial.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da si tu un search pe google dupa hosting uri free. iti faci un cont, setezi un subdomaniu si apoi iti urchi fisierele pe server si ai site ul online.