| Drsss a întrebat:

Salut, tastatura de la laptop nu imi functioneaza, la fel si touch pad-ul, acum 2 zile functionau, si dintr-o data nu mai merg..cand ii dau restart tastatura merge doar atunci, dar cand imi intra pe dekstop nu mai merge, am incercat sa instalez si drivere dar degeaba, nu poate sa le instaleze( le intalez cu driverpack solution)
Cum o pot rezolva? Laptop-ul este in garantie.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Salut!
Incearca sa intri in safemode pentru a verifica daca problema este hardware sau software. Foloseste driverele native sau cauta manual pe site-ul producatorului. Folosirea aunui software pentru detectare automata nu este cea mai buna idee.