| ELena30 a întrebat:

Tocmai mi-am luat Samsung Galaxi Ace si nu stiu daca bateria trebuie formatata ca la un telefon obisnuit. Funda

Răspuns Câştigător
| fanporsche a răspuns:

Atunci inseamna ca nu trebuie. Acum telefoanele obisnuite sunt cele care nu se formateaza. Eu din 2005 nu am mai avut un telefon(Nokia 3510) care sa trebuiasca formatat, si precizez ca nu am avut cine stie ce telefoane de atunci.
In concluzie, in ziua de azi aproape toate telefoanele(noi) disponibile pe piata nu mai trebuiesc formatate.

3 răspunsuri:
| fanporsche a răspuns:

Citeste si tu manualul utilizatorului ca de aia exista, acolo sigur scrie ce trebuie sa faci.

| ELena30 explică (pentru fanporsche):

Tocmai asta e. In manual nu se specifica daca trebuie formatat sau nu!

| ELena30 explică (pentru fanporsche):

Mersi happy

| fanporsche a răspuns (pentru ELena30):

Atunci inseamna ca nu trebuie. Acum telefoanele obisnuite sunt cele care nu se formateaza. Eu din 2005 nu am mai avut un telefon(Nokia 3510) care sa trebuiasca formatat, si precizez ca nu am avut cine stie ce telefoane de atunci.
In concluzie, in ziua de azi aproape toate telefoanele(noi) disponibile pe piata nu mai trebuiesc formatate.