| sebibeowolf a întrebat:

Acum ceva vreme am instalat Nero 7 dar acesta s-a instalat cu eroare(nu functioneaza), asa ca am incercat sa instalez alta varianta dar nu pot pentru ca-mi cere sa dezinstalez 7-le.Problema este ca nu mai mi-l dezinstaleaza sub nici o forma din control panel(error-failed).Cum pot incerca altfel? Am Windows 7.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Descarca programul asta care nu e gratis dar te ajuta:
http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/Your-Uninstaller.shtml
(il instalezi, prima data cand il deschizi, tot ce ai instalat va aparea in rosu. Il inchizi si deschizi inca odata.
Te duci pe nero si-l dezinstalezi. Daca s-a instalat prost, s-ar putea sa-ti de-a un mesaj de eroare si o sa te intrebe daca continui. Dai YES.
-Descarca pe asta gratis si cureti registrii:
http://www.amltools.com/
("scan", termina "fixall"
"scan disk", start, "delete selected"
-Restart. Mai faci o curatenie in registrii.
-Tot cu asta cauti si stergi din registrii
tot ce tine de Nero:
("registry search", La "find" scrii "nero"
bifezi "keys", "value", "data".
La "search Mode", ramane "any".
Search. Termina. Sterge pe rand. Stergi NUMAI registrii care contin cuvantul "nero" legat (unit).
Dureaza ceva scanarea si curatarea.
-Descarca-l pe asta care nu e gratis si cureti cu el:
http://www.acesoft.net/download.htm
("erase settings" si bifezi toate casutele
browserelor pe care le folosesti.
"option", debifezi, "Load eraser."OK
Erase.
-Stergi tot ce tine de Nero si Ahead din calculator. Program files, User, Application Data, Program data.
Restart.
Nero 7 bun.
http://www.nero.com/enu/downloads-nero7-update.php
(iti treci adresa de e-mail).

| sebibeowolf explică (pentru horia2012):

Multumesc mult, am reusit cu AML Registry Cleaner 4.25

| horia2012 a răspuns (pentru sebibeowolf):

Cu placere.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

| sebibeowolf explică:

Nu mi se dezinstaleaza Nero 7, imi zice ca la instalarea lui a intervenit o eroare, doar vreau sa scap de el si nu pot.