| Rocavaly a întrebat:

Acum recent am dat comanda de pe eMAG la niste componente : placa de baza; Asus h110m-k ddr4, procesor; Intel Pentium g4500, si ram Kingston hyper x fury ddr4 8 gb 2400 MHz. Vechiul meu pc are hdd de 1 tb sata 3 si o sursa de 450W. As vrea sa stiu daca as pune hdd-ul cu windows-ul instalat direct pe noul pc ar functiona asa? sau trebuie sa il instalez din nou? ps am windows 10 pro 64 biti.

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

"sursa de 450W" Spune modelul si numele producatorului.

Daca stergi driverele vechiului PC da va merge ( daca functioneaza trebuie sa faci upgrade de la Windows 7/8 la 10 )

| Rocavaly explică (pentru CPAElites):

Pai am o sursa ALINE, nu are protectii si certificare dar intr-o zi am desfacut calculatorul si am scos cei 24 pini de pe placa de baza si am observat ca are un pin lipsa si la un pin sunt 2 cabluri, este normal sa fie asa sau o fi greseala de fabricatie? dar pc-ul funtioneaza bine!

| Rocavaly explică (pentru CPAElites):

Am uitat sa iti spun ca am si un stabilizator de tensiune de 800W.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu cred pentru ca este diferenta de drivere.

| Lukasz a răspuns:

Nu prea cred.

| Deleu a răspuns:

O sa functioneze, eventual o sa trebuiasca sa-ti instalezi driverele de la noua placa de baza.