| Danieldanydan a întrebat:

Mi s-a spart telefonul și mi-am luat altul si cand sa ma conectez pe Facebook nu mai stiu parola si numarul cu care am facut Facebook, nu-l mai am si nu vreau sa-mi fac alt cont de Facebook. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

E posibil să se poată recupera contul, dar sunt mai mulți pași de urmat. Nu știu amu exact unde să intri, am cam renunțat la conturile astea de socializare, nu mai folosesc.
Cel mai simplu ar fi, să faci alt cont și să-l raportezi pe cel vechi, cum că ar fi al tău sau că ești tu acea persoană. O să fie închis cel vechi și rămâi cu cel nou. Și îl pui la punct.
E cam greu cu recuperarea, pentru că nu ai mailul, numărul de telefonul, numărul de rezervă, dar sunt ceva șanse. Ți-am zis, nu mai folosesc rețelele astea de socializare și nu pot să-ți zic exact unde să intri.
Nu poți face rost ce cealaltă cartelă? Nu o mai ai de mult timp?

8 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Păi și adresa de mail? Nu o mai știi?

Telefonul spart, nu mai merge deloc? Încearcă să-l aprinzi și să intri pe profil, și să faci niște modificări: număr, mail, parolă!

| Danieldanydan explică (pentru ancaval):

Nu mai merge telefonul am incercat sa ma conectez cu emailul si nu merge ca am facut cu nr de telefon Facebook si nici cartela no mai am

| Danieldanydan explică (pentru ancaval):

Miam amintit parola mss mult iti sau funda ca te-ai straduit :**

| ancaval a răspuns (pentru Danieldanydan):

Bine că ai reușit.
Intră la setări, bagă numărul de telefon și o adresă de mail.(alegi în dreapta să NU fie publice, să le vezi doar tu) Astea o să te ajute să recuperezi contul la orice oră!
Mulțumesc de fundiță!
O zi faină!

| Danieldanydan explică (pentru ancaval):

Ms la fel te pup:*

| ancaval a răspuns (pentru Danieldanydan):

E posibil să se poată recupera contul, dar sunt mai mulți pași de urmat. Nu știu amu exact unde să intri, am cam renunțat la conturile astea de socializare, nu mai folosesc.
Cel mai simplu ar fi, să faci alt cont și să-l raportezi pe cel vechi, cum că ar fi al tău sau că ești tu acea persoană. O să fie închis cel vechi și rămâi cu cel nou. Și îl pui la punct.
E cam greu cu recuperarea, pentru că nu ai mailul, numărul de telefonul, numărul de rezervă, dar sunt ceva șanse. Ți-am zis, nu mai folosesc rețelele astea de socializare și nu pot să-ți zic exact unde să intri.
Nu poți face rost ce cealaltă cartelă? Nu o mai ai de mult timp?

| Madaq a răspuns:

Da, eu am patit, nu mai stiu exact, dupa ce bagi numarul spui ca esti tu si ti-ai pierdut identitatea si e un centru de ajutor pentru recuperare, eu mj-am trimis poza cu buletinul, doar numele si poza sa se vada si in ziua urmatoare m-au lasat sa ma loghez si sa imi aleg ce numar sau mail vreau pe cont.

| trecPeLaSemafor a răspuns:

Te pot ajuta eu, in trecut am spart anumite conturi de Facebook, am nevoie de emailul tau, si iti voi putea schimba intern parola integrandu-ma in sistemul server-side cu ssh.
Astept fundita, si mail-ul tau, multuu

| ancaval a răspuns (pentru trecPeLaSemafor):

Ce ai făcut? Ai spart conturile? Și nu te-a bătut nimeni pentru ceea ce le-ai făcut?