| Acasel a întrebat:

TPU! Am 2 probleme la Pc! adica,

1) nu imi merge Task Manager(Ctrl+alt+delete) cand tastez imi da o eroare si aceea este :Task MAnager Has been Disabled from this User/administrator
2) Cand Pornesc Pc. dupa ce trece aceea cu alegerea userului. terbuie sa asptept mai mult decat de obicei. vreo 5 min.si dupa aceea pot intra in fisiere.(dupa 5min( De ce? astept Raspunsurile)

MUltumesc

Răspuns Câştigător
| TheDarkEmpire a răspuns:

1.Click Start
Click Run
Enter gpedit.msc in the Open box and click OK
In the Group Policy settings window
Select User Configuration
Select Administrative Templates
Select System
Select Ctrl+Alt+Delete options
Select Remove Task Manager
Double-click the Remove Task Manager option

4 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Ai virus, cel mai bine e sa reinstalezi windowsul

| jhonny999 a răspuns:

In primul rand Devirusare.Recomand Bullguard antivirus.Pentru a dezinstala vechiul antivirus fara probleme foloseste App Remover.Pentru a reactiva Task Managerul foloseste Re-enable de la adresa urmatoare;
http://www.kaz3.info/......nager.html

| klimt a răspuns:

Cauta si descarca ComboFix - nu iti pot spune exact care e problema ta, dar daca e ceva infectat sau ai prea multe erori de cele mai multe ori ComboFix isi face treaba - e gratuit - il descarci direct pe desktop si il lasi sa scaneze fara sa mai deschizi altceva - poti chiar sa te deconectezi de la internet si sa dezactivezi pana termina de scanat Antivirusul - vei vedea ca dupa un eventual restart PC-ul iti va merge mult mai bine happySper ca ti-am fost de ajutor! Bafta!

| aleks4ever a răspuns:

Presupun ca s-a supra incarcat memoria, iar ramii nu mai sunt suficienti pentru a opera corect, de aceea nu merge corect.Problema cu Tasck Manager am avut-o si eu si este di cauza ca s-au modificat niste setari la Group Policy-->User Configuration-->Administrative Templates. Poti reformata pc-ul pentru a rezolva toate problemele acestea, si sa ''faci curatenie'' in hard disckul tau (adica sa stergi tot ce nu ai nevoie ) si sa dai o defragmare. Daca nu doresti sa schimbi windowsul atunci sterge tot ce nu ai nevoie si da defragmare, iti recomand un program bun care iti mai ''mareste un pic viteza'' (mai sterge cateva erori ) :Glary Utilities. Pentru a activa Tasck Meneger fara a reformata calculatorul urmareste urmatorii pasi:
Start -> Run -> scrii comanda urmatoare : REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f -> apesi enter. Acum ar trebui sa mearga.