| Sandu13 a întrebat:

Salut TPU am achiziționat un adaptor DP(DisplayPort) = VGA ca sa imi conectez al doi-lea monitor dar nu merge, primul monitor este conectat la HDMI la GPU RX550 care are doar HDMI, DP si DVI. Nu situ de ce nu merge am incercat orice posibil.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

Adaptorul poate fi defect sau incompatibil cu GPU-ul tau. u.

Driver-ul GPU-ului tau poate fi vechi sau sa nu fie compatibil cu adaptorul tau.

Configurarea setarilor de afisare poate fi gresita.

| Kyle7856 a răspuns:

Salut! Adaptorul tau DP catre VGA, este unul activ? Are nevoie de alimentare suplimentara? Ai verificat setarile din Windows, la display settings?