| Murariu_Sebi_1998 a întrebat:

Am aplicat acum 2 zile super glue ca sa lipesc ceva pe o ramă de ochelari ( rama de plastic) si a ramas o pata alba datorita faptului ca am pus prea mult.
intrebarea mea este daca pot curata acea pata alba, respectiv cum?!
cu acetona mi-e frica deoarece poate deteriora plasticul.voi ce sfat imi puteti da?

Răspuns Câştigător
| Blindeye a răspuns:

În apa călduța sa se înmoaie, după care dai cu săpun și încerci ușor cu ceva aspru, dar nu foarte rigid sa freci zona pătată.

2 răspunsuri:
| Blindeye a răspuns:

Mie mi-a mers

| Murariu_Sebi_1998 explică:

Esti sigur(ă) că funcționează?