| ralfy123 a întrebat:

am avut o problema la unele siteuri si imi zicea "This website has been blocked for you" si zicea sa completez un formular pentru a imi da Deblock. Am descoperit ca e o inselatorie (virus) l-am sters dar acuma cand intru pe google imi zice " Connection closed by remote server" ce sa faccum sa fac ca sa nu mai imi zica asa?

2 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Incearca
http://www.eset.ro/download/utilitare-antivirus-gratuite.php

ESET SysInspector instaleaza si scaneaza

| Daniel_Avadanei_1996 a răspuns:

Probabil ca virusul a ramas si ti-a blocat accesul la internet mai dai o scanare incearca cu malware bytes anti malware si uitate in setarile internetului sa vezi daca sunt ok.Cel mai probabil virusul este tot acolo incearca sa intri in safe mod cu internet sa vezi daca merge pentru asta dai restart si start safe mode with newtork daca iti merge asa iei un antivirus bun http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Malwarebytes-Anti-Malware.shtml
scanare si gata :D