| costinvlad a întrebat:

TPU. Am bagat un stick cu un bios(isflash.bin) pe el in laptop-ul meu. Acer Aspire A515-41G-F2SH. Am oprit, apasat fn+esc bagat AC Charger si press power. Cat poate dura? nu stiu ce sa zic. Este de peste 10-15 minute. Ms. Mult de tot. Are in jur de 8KB fisierul isflash.bin care este singurul.

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Nu stiu ce ai facut si cum dar sigur BIOS-ul pentru acest laptop nu are 8 KB ci 5.8 MB (probabil arhivat, dezarhivat chiar mai mult).

http://www.acer.com/ac/en/ID/content/support-product/7298;-;

| costinvlad explică (pentru flixbuster):

Nu stiu parola la bios si am vrut sa o sterg. Tot a ramas.

| flixbuster a răspuns (pentru costinvlad):

Din ceea ce scrii (cam fara sens) inteleg doar ca nu prea te pricepi (ceea ce nu e o problema). Spun asta doar pentru ca sa iti recomand sa mergi mai bine cu calculatorul la un service pana nu il pui de tot pe butuci.

| costinvlad explică (pentru flixbuster):

Ma pricep. Dar parola se salveaza in eeprom. Vreau sa rescriu bios fara parola. Nu se poate boot-a de pe stick-ul usb.