| benchesgabriel68 a întrebat:

am bootat un stick USB ca sa pun un windows 7 si acum nu mai merge sa-l formatez in NTFS as vrea sa stiu cum as putea sa-l formatez in NTFS din cmd sau altceva

DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Un stick usb daca spui ca are o imagine iso de windows 7, automat are format NTFS
daca vrei sa il formatezi nu vad de ce vrei sa il lasi in format NTFS cand formatul normal standart e FAT32
acum, sigur are format ntfs. elimina doar ceea ce ai in el, adica imaginea iso de windows, si o sa-ti ramana in formatul pe care vad ca il vrei.
in cazul in care am inteles eu gresit, spune-mi si in seara asta il rezolvam.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Http://www.epasystems.ro/eroare-the-disk-is-write-protected/
Gasesti acolo un program UFix, foloseste-l!

| wwast a răspuns:

Descarca programul asta si lasa-l sa-si faca treaba.

http://wudt.codeplex.com/

| benchesgabriel68 explică (pentru wwast):

Am descarcat programul si cand dau la browser usb-ul cere sa-l formatez si nu ma lasa imi zice 'windows was unable to complete the format' ajuta-ma te rog daca stii