| ReMusS a întrebat:

am casti cu microfon si vreau sa il pun la laptop, am mufa aceea in care intra mufa de la casti (microfonul) in laptop, il pun dar degeaba pentru ca tot microfonul din laptop merge, cum as putea sa fac sa mearga microfonul de la casti?
Funda.

1 răspuns:
| CreepOrange2 a răspuns:

In taskbar-ul de la windows(bara de jos), in dreapta ai un difuzor ce semnifica sunetul, daca nu il vezi da-i pe sageata pentru a-l gasi. Apasa click dreapta pe el, si du-te la "Recording devices". Acolo ai toate microfoanele conectate, apasa click dreapta pe cel pe care l-ai conectat si da-i "Enable", iar la cel de la Laptop "Disable". Daca nu vezi microfonul conectat apasa click dreapta pe locul alb si apasa "Show Disable Devices"
Sper ca te-am ajutat! big grin