| Buleandra_Alex_1997 a întrebat:

Am achizitionat niste casti hama de la altex. eu si un prieten. Si eu si el avem aceeasi problema, nu merge microfonul cand bagam cablul roz in Laptop. (microfon detasabil) daca bag doar microfonul in mufa de la laptop merge. Va rog mult. puteti sa-mi explicati cat mai rapid ce pot face sa mearga deoarece vreau sa folosesc minitelecomanda si sa pot da microfonul pe mute ori de cate ori vreau.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe variante :

1. casti ieftine
2. nu il bagi unde trebuie
3. la laptop lipseste intrarea pentru microfon
4. ori intrarea nu este conectata unde trebuie ca sa fie folosit microfonul (ca la pc, daca nu merg cele 2 intrari din fata le incerci pe cele din spate) si nu ai ce face in cazul asta.

Sugestie : foloseste telefonul pe post de microfon.