| AndromedaGX a întrebat:

Salut TPU
Am cumpărat cam acum un an un laptop ASUS X55VD cu 4gb RAM și vreau sa upgradez memoria la 8gb RAM iar laptopul este luat de pe EMAG si este încă în garanție... dacă iau cei 4gb RAM opționali tot de pe EMAG pot cere celor de acolo sa îmi facă ei laptopul pentru a nu îmi pierde garanția sau pot sa o upgradez eu singur? eu știu ca dacă desfac și un singur șurub pentru a vedea ce se afla în el pierd garanția (4gb RAM de pe EMAG costa 189, 99 LEI ). Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ca sa nu ai probleme, da un email la sesizari@emag.ro si spune ca ai cumparat un laptop aflat in garantie de la ei(eventual si nr. comenzii) si ii intrebi ce se intampla cu garantia daca faci upgrade la ram.