| Sorin_Marian_1994 a întrebat:

Salut, am un laptop Asus k56c cu garantie de la eMAG si ma intrebam cum pot face upgrate la memoria ram fara sa pierd garantia am 4gb si mai vreau sa pun 4gb. Daca cineva a mai facut genul asta de upgrate va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Da vezi ca odata ce ai desurubat acele surubele, atunci cand le desfaci, ar u fel de vopsea de obicei albastra care se intinde cand le desurubezi asa se ve observa ca s-a unblat in laptop. Daca vrei un upgrade de memorie ram, fa-i. Si eu cand mi-am achizitionat laptopul l-am luat cu 2gb ram si m-am gandit sa mai bag inca 2gb cand era inca in garantie mi-era lene sa ma duc tocmai pana la sediul lor sa imi puna ei acea placuta ram fara sa pierd garantia. Acum spera si tu ca nu iti crapa laptopul in perioada de garantie, asa ca iti recomand sa-i aci acel upgrade fara probleme.

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca carcasa este sigilata, pierzi garantia.i-a legatura cu ai si vezi ce spun.

| Danzell a răspuns:

Garantia nu ai cum sa o pierzi pentru asta. oricum chiar daca ar fi sa le inlocuiesti, pastreaza memoriile si atunci cand te duci la reparat, le pui la loc.