| puricev75 a întrebat:

Ce placa video suporta placa de baza Abit IP35V pentru a da semnal monitorului. Pentru ca pe Nvidia GeForce am vazut ca nu prea merge... Dati-mi sfaturi va rog eu!

2 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Placa de baza suporta orice placa video PCI express ( x16, x8, x4 nu conteaza atata timp cat este PCI express). Problema este ori de la monitor, ori de la port. Incearca alte port-uri (VGA, Display Port)

PS: Incearca si in Bios sa vezi daca recunoaste placa video.

| taken a răspuns:

Placa de baza are socket pentru placa video PCI Express, deci suporta placi video cu socket PCI E.
Ce placa nVIDIA ai? Poate este pe AGP, de aia nu se potriveste.