| telefonmobil a întrebat:

am facut un cd in format mp3 pe viteza de 16 cu cd burner si in dvd player il citeste dar in caselofoalele de maina cu mp3 nu da error care poate fi problema funda?

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Trebuie sa inchizi sesiunea. "Close sesion". Unele casetoafoane mp3 nu vad CD-uri facute in sistemul "open sesion".
Refa CD-ul si inainte de burn, alege
"finalize CD".

| telefonmobil explică (pentru horia2012):

Dar cdburner il finializeaza cd ul in dvd player merge dar in casurile de masina nu si l-am burn pe viteza de 16x

| horia2012 a răspuns (pentru telefonmobil):

Melodiile le-ai pus intr-un folder sau direct pe CD pentru ca sunt
MP3 playere auto care nu vad melodiile dintr-un director.
DVD playerele vad.

| ale28bz a răspuns:

Nu l-ai facut cd audio ci cd data iar casetofonul tau nu citeste formatul in care l-ai scris

| telefonmobil explică (pentru ale28bz):

L-am facut data si am probat pe mai munte casetofoane de masina cu mp3 si nu merge dar in dvd playerul home merge doar in casetofoanele de masina nu le citit deci si au mp3 pe ele si formatu ce l-am facut e data nu alt format si nu vad unde e gresit?:-)