| anonim_4396 a întrebat:

am și eu o problema...router-ul meu nu mai merge,adică semnalul de la "wan" nu funcționează,nu apare beculetul acela care îți arată că semnalul este valabil. Care poate fi problema,s-a strica, sau nu mai recunoaște internetul pentru o perioada de timp.Ma puteți ajuta? Va rog

1 răspuns:
| alecs4900 a răspuns:

1) Router-ul nu mai detecteaza mufa de la internet, ceea ce inseamna ca trebuie taiata si pusa alta mufa...
2) Poate fi din cauza router-ului care nu mai e capabil sa recunuasca conexiunea wan

3) Poate fi o chestiune de timp, scoate-l din priza 10-15 minute si apoi baga-l inapoi in priza